Besseggen 1743 - Parkering og kiosk
Åpningstidene på kiosken følger båtruta til Gjendebåten. Vi har i tillegg åpent i påsken, og starter vårsesongen med helgeåpent fra 17. mai. Sesongen varer til oktober. Se vår nettside for oppdatert informasjon om åpningstider.
Skal du stå mer enn to timer så parkerer du ved Reinsvangen, 1,7 kilometer fra båtkaia på Gjendeosen. Det går shuttlebuss mellom Reinsvangen og Gjendeosen kontinuerlig, pass på å møt opp i god tid før båtavgang om du skal ta Gjendebåten. Se vårt nettsted for oppdatert informasjon.
Parkering inntil to timer er gratis ved Gjendeosen - benytt denne om du skal ta et bilde av området, eller kjøpe deg en is i kiosken. Se vår nettside for mer informasjon.
Spør oss gjerne om det er noe du lurer på om turer, veibeskrivelse, overnatting eller aktiviteter i området.
Disken bugner av smakfull nistemat og både kalde og varme småretter. Vi har et godt utvalg i kalde drikker og varme drikker, og har alle rettigheter. Vi har også is – og Sjodalens beste softis!
Hvis du har glemt en lue eller gnagsårplaster, har vi et utvalg av nødutstyr, kart og lignende som du kanskje mangler i sekken. Vi har også fiskeutstyr og selger levende agn.
Det er toalett i samme bygning som kiosken.